img_4277lr.jpg

Adresa: Kyjevská 4, Praha 6 , +420 777 822 773, www.facebook.com/jainandkriz

Jenom, aby bylo jasno. Nejsme levný bazar s indickým zbožím za vysoké ceny!

Náš příběh je plný barevného a vzrušujícího mezikontinentálního dobrodružství a rozjařenosti. Potkali jsme se při studiu ve Velké Británii, a to, co následovalo, rádi si myslíme je něco jako trhák pro Bollywood. Po velkém dramatu (láska, rozchod, astrologie a lichých pokusech o aranžovaný sňatek) jsme se vzali v roce 2013 v Indii, nyní žijeme šťastně v Praze. V průběhu let jsme si uvědomili, jak neocenitelná je naše cross-kulturní zkušenost. Pro nás oba je výzvou i radostí navigovat se a chápat diametrálně odlišnou rodinnou a sociálně kulturní krajinu. Jako designéři jsme se rozhodli prozkoumat možnosti a propojení českých a indických tradic, vnímání světa prostřednictvím naší vlastní svérázné estetiky. Práce a tvorba nám pak zároveň umožňuje prohlubování a udržování kontaktu s rodinou a přáteli na obou koncích světa a také nám pomáhá zkoumat a nalézat se v těchto kulturách. Jain & Kříž je koncipován jako prostor, který by měl být výrazem koexistence a kombinace našich identit na základě zkušeností, které se neustále přesouváji a formují naše povědomí a obrazovou tvořivost. V důsledku tak bez pardonu nabízíme ornamentální a barevný, ale ve stejný okamžik klidný a minimalistický vizuální zážitek, který se zrcadlí v koleci moderních šatů, koberců nebo látek. Jsme především grafické studio, naše čmáranice i precizní kresby nebo fotografie tvoří základ pro hru s různými materiály. Spolupracujeme s umělci, návrháři, řemeslníky, výrobci a často i přímo s našimi zákazníky na obou stranách zeměkoule. To, co nabízíme v našem vesmíru je naše vlastní kolekce a důkladně zvážený výběr produktů pro domov i na sebe stejně tak jako poradenství pro interiér a módu.

Anvita získala MFA ve 2D designu na Cranbrook Academy of Art, Michigan USA, grafický a módní design studovala také v Anglii a Indii. Kryštof získal MA ve vizuální komunikaci na Birmingham Institute of Art and Design v Anglii, design studoval také v německém Duesseldorfu. Oba nyní zároveň vyučují umění a design na britské vysoké škole Prague College.

Obchod nabízí jedinečné textilní výrobky z oblasti módy, interiéru, nábytku, ilustrace a fotografie. Největší důraz je kladnený na precizní řemeslnou práci, nadčasové vzory a kvalitní materiály. Několikrát do roka osobně cestujeme do Indie, kde převážně v Jaipuru a v Dillí, kde necháváme tisknout látky v našem designu a zároveň pečlivě vybíráme každý jednotlivý výrobek, který pak tvoří originální mozaiku převážně textilních produktů. Samozřejmostí je spolupráce pouze s prověřenými dodavateli, důležité je, že se osobně můžeme přesvědčit o pracovních podmínkách v dílnách a továrnách, se kterými spolupracujeme. Postupně začínají vznikat návrhy šatů i vlastní modely v Praze, radost nám dělá spolupráce s kostýmní výtvarnicí a scénografkou Kristinou Matre Křížovou a Jitkou Fleislebr nebo Markétou Patelovou. Jain&Kříž funguje jako maloobchod, ale zároveň i jako velkoobchod, vybírat si můžete z hotových výrobků, případně objednávat jejich větší odběry či si vybírat ze vzorníku látek v nejrůznějších materiálech. Jsme schopni navrhnout interiér podle vašich představ, zboží můžeme dodat na jakoukoli adresu. Podotýkáme, že ačkoli většina produktů je online, doporučujeme osobní návštěvu v obchodě. Osobní komunikace a dotyk se 100% bavlnou nebo hedvábím, ani ta nejlepší fotografie nemůže vynahradit. Cenové rozpětí výrobků je od 250 Kč do zhruba 30 000 Kč. 

Těšíme se na Vaší návštěvu, Kyjevská 4, Praha 6, nedaleko metra Dejvická.

Možná jsme se již setkali na některé z těchto akcí, kde jsme vystavovali:

Maison et Objet, Paříž, Francie, 2016, 2017

Prague Design Week, Praha, ČR, 2016

Designblok, Praha, ČR, 2015

Dyzajn Market, Praha, ČR, 2015

Le Market, Praha, ČR, 2015

Advent Market, Praha, ČR, 2015, 2016